PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
21 lipca 2022

Wizyta gościa z Saxion Univeristy of Applied Sciences

Wizyta gościa z Saxion Univeristy of Applied Sciences
W ostatnich dniach w murach naszej uczelni gościliśmy p. Franka Stiksma koordynatora współpracy międzynarodowej z Saxion Univeristy of Applied Sciences w Enschede (Holandia).

Nasza partnerska instytucja jest jedną z najbardziej innowacyjnych uczelni w Holandii kształcącą ponad 20 tys. studentów. Co warte podkreślenia posiada ona również strategiczną kooperację z koncernem TKH - będącym właścicielem uznanych przedsiębiorstw w regionie leszczyńskim jak: C&C Partners, TKH Technology, czy VMI Poland.

Głównym tematami wizyty było uzgodnienie warunków współpracy na lata 2022-2027 oraz rozpoczęcie przygotowań do organizacji kolejnej edycji Erasmus+ Project Week realizowanego w formie Blended Intensive Programme w ramach Programu Erasmus+ KA131. Na szczególną uwagę zasługuję spotkanie gościa z Prorektor ds. studentów - dr Dorotą Sipińską, prof. PWSZ , które przebiegło w niezwykle miłej i kreatywnej atmosferze, ale również potwierdziło wspólne cele obu uczelni. W programie przygotowanym przez pracowników Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą nie zabrakło również zwiedzania Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, wiatraków w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej, czy spotkania z przedstawicielami partnerskiej firmy C&C Partners.

Z ogromną przyjemnością pragniemy oficjalnie poinformować, że w przyszłym roku akademickim wspólnie z Saxion Univeristy of Applied Sciences w Enschede, University of Dunaújváros, a także w/w firmą zorganizujemy wydarzenie pod nazwą: C&C Partners Erasmus+ Project Week, które odbędzie się nie tylko w Lesznie, ale również we Wrocławiu - obejmując prezentację realnych zastosowań produktów i systemów w takich obiektach jak SKY Tower, czy Afrykarium we wrocławskim ZOO.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w C&C Partners Erasmus+ Project Week zapraszamy do kontaktu z Działem Nauki i Współpracy z Zagranicą (pokój 114 i 115) lub mailowo: dwz@pwsz.edu.pl


Więcej zdjęć w wysokiej rozdzielczości dostępne jest pod adresem: Galeria zdjęć