PWSZ na Facebooku PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
09 maja 2022

V Edycją programu „Legia Akademicka”

V Edycją programu „Legia Akademicka”

Interesujesz się tematyką wojskową? Myślisz o karierze w Siłach Zbrojnych? Chcesz przeżyć ekscytującą przygodę? Chciałbyś zdobyć stopień wojskowy? Potrzebujesz gotówki?

Ta oferta jest dla Ciebie.

Ruszamy z kolejną V już edycją programu „Legia Akademicka”.

Aktualna niespokojna sytuacja na świecie spowodowała konieczność zwiększenia inwestycji nie tylko w zbrojenia, ale także w wykształconą kadrę Sił Zbrojnych. Rośnie atrakcyjność służby wojskowej m.in. w związku z planowanymi znaczącymi podwyżkami uposażeń.

Swoją karierę w tym kierunku możesz rozpocząć jeszcze w trakcie studiów dołączając do programu „Legia Akademicka” i w krótkim czasie zdobyć stopień szeregowego a nawet kaprala rezerwy. Zapraszamy studentów wszystkich kierunków studiów.

„Legia Akademicka” to projekt skierowany do studentów zainteresowanych pełnieniem służby zawodowej. Obejmuje on dwie części szkolenia:

  • teoretyczną – realizowaną przez uczelnie zgodnie z opracowanym przez Ministra Obrony Narodowej programem szkoleniowym,
  • praktyczną (ćwiczenia wojskowe) – organizowaną przez Ministra Obrony Narodowej.

Część teoretyczna będzie realizowana w dwóch modułach:

  • podstawowy (15 godzin) – 13 godzin to szkolenie programowe + 2 godziny egzamin,
  • podoficerski (15 godzin) – 13 godzin szkolenie programowe + 2 godziny egzamin.

Część praktyczna odbywa się w jednostkach wojskowych również w dwóch modułach:

  • podstawowy – kończący się zdobyciem stopnia szeregowego rezerwy,
  • podoficerski – kończący się zdobyciem stopnia kaprala rezerwy

Projekt jest realizowany od 2017 r. Od początku cieszy się on dużym zainteresowaniem społeczności akademickiej. Dotychczas w czterech edycjach „Legii Akademickiej” wzięło udział 16 tys. studentów z całego kraju. Na realizację projektu przeznaczono ponad 3 mln zł (3 059 598,72 zł).

Za udział w obu modułach części praktycznej możesz zarobić około 5000 zł.

Wnioski o udział w części teoretycznej przyjmujemy do 12 maja b.r. w Sekretariacie Instytutu Gospodarki i Zarządzania Przestrzenią, pok. 503.

Udział w części teoretycznej szkolenia nie zobowiązuje jeszcze do udziału w części praktycznej.

Szczegółowych informacji udziela dr Magdalena Kasperska – koordynator programu w uczelni, e-mail: magdalena.kasperska@pwsz.edu.pl

Na platformie MsTeams utworzono również zespół informacyjny „Legia Akademicka 2022”, do którego możesz dołączyć wpisując kod: 8uk94gr

Pliki do pobrania